שתלים בשיניים האם אתה מתאים?

במידה ואיבדתם שן אחורית או שעקרו לכם שן אחורית או כמה שינים, אולי תחילה זה מאוד מציק, האוכל נתקע בין השיניים, אבל יום אחד תוכלו להתרגל להרגשה, אך יש מי לעולם לא יתרגל להרגשה של מחסור בשיניים ולתחושה של הסחוס בלסת. הסחוס ישחק בקצב מהיר מה שעלול ליצור בעיות רפואיות שונות שלבסוף עלולות להסתיים בשיקום פה מלא ופיזיותרפיה.

שתלים בשיניים –  מה זה אומר?

שתלים בשיניים הם הליך כירורגי הנחשב למורכב ביותר בעת שיקום הפה, למרות שהיום רופאים רבים מתיימרים לעשות טיפולים אלו, לא כולם באמת יודעים כיצד לפעול, איך להבטיח את הצלחת היקלטות השתל בפיו של המטופל.

בכדי ששתלים בשיניים היקלטו במאה אחוזים יש לבדוק כמה פרמטרים תחילה:

ראשית, עלינו להבין כי קיים הבדל משמעותי בין שתל המחליף שן אחת לבין גשרים טוטליים המכסים חלק נרחב בפה או את כל הפה.

איכות וכמות העצם בפה- בשלב הראשון של השתלת שיניים, על הרופא המומחה לוודא כי העצם מספיק איתנה, חזקה וצפופה בכדי לשאת את השתל. שתלים דנטאליים הם לא לכמה חודשים הם ילוו אותנו מספר עשורים או לכל החיים.

שתלים בשיניים נמנים עם הטיפולים המורכבים ביותר ברפואת השיניים, הצלחתו של הטיפול והיקלטות השתלים תלויים בניסיונו של רופא השיניים, לא כל רופא יכול וגם לא כל רופא רוצה להתעסק בתחום הנ“ל.

דר עמירם ויזנסקי מומחה בתחום מעל עשרים שנה בעל ניסיון רב, יגדיל את סיכויי היקלטות השתל בפיו של המטופל. אך רשאית נבין את הליכי הטיפול.

שתלים בשיניים

 

מהו שתל דנטאלי?

שתל הוא בורג אשר מוכנס ללסת, לאחר שהמטופל נמצא מתאים, מחדיר מומחה לשיקום הפה את הבורג העשוי טיטניום באופן כירורגי לעצם הלסת של המטופל. שתלים בשיניים מטרתם לדמות את השורש, במקום בו חסרה שן אחת או במקומות בהם חסרים מספר שיניים, השתלים בשיניים  משמשים תומך לכתר הקבוע או לתותבת הנשלפת.

קודם כל עלינו לעבור בדיקות מקיפות בכדי לוודא האם אנו מתאימים לשתלים בשיניים, או שמא על הרופא לבצע טיפול שונה בכדי לגרום לנו לחייך ללא בושה, לעיתים נצטרך להסתפק בתותבות קבועות או נשלפות, לעיתים נצטרך לעבור סידרה קלה של טיפולים בכדי לגרום לשתלים בשיניים להיקלט.

נמצאת מתאים – אפשר לעבור לשלב הבא, מדידת הפה והחדרת השתלים לעצם הלסת, הליך כירורגי זה נעשה בהרדמה מקומית.

כאשר אנו עוברים שתלים בשיניים אנו בעצם מבטחים לעצמנו הימנעות ממחלות שונות בעתיד כמו סרטן הפה, בעיות בקיבה ועוד מספר מחלות שונות מעבר לבעיות בחניכיים.

אל תתפשר על פחות כשמדובר בבריאות שלך גש עוד היום לעבור בדיקות ראשונית לשתלים בשניים ולשיקום פה.